KABLO KAPLAMASI

CHARCOAT CC

  • Elektrik Kablolarının korunması için Hidrokarbon Kablo Kaplama
  • 90 Dakikalık Yangın Dayanımı,
  • Dış Mekân / İç Mekân Uygulama İmkânı,
  • QUV Sertifikalı,
  • 5 Galonluk Kova (22,5kg)
  • Renk: Beyaz
  • Toksik Olmayan / Tehlikesiz
  • Minimum Sipariş Miktarı: 36
  • 36 Kova / palet

KATEGORİ: Pasif Yangın Durdurucu

HİDROKARBON YANGINLARINA DAYANIM

CharCoat CC Kablo Kaplaması, bugün piyasada kablo yangın korunumu denince, en çok aranan ürün haline geldi. CharCoat Kablo Kaplamamız, yangına dayanıklı elektrik kabloları ve kablo sistemleri için Hidrokarbon ve hidrokarbon olmayan ortamlarda (şu anda 90 dakikaya kadar) “amaca yönelik olarak üretilmiştir”.

20 yılı aşkın süredir CharCoat, elektrik kablosu yangınlarını durdurmak için en güncel çözümleri sunmaktadır. FM Onaylı Şişen Lateks Kablo Kaplamamız CharCoat CC, yangının kaynaktan kablo yüzeyine yayılmasını önler ve aynı zamanda Elektrik Güç, Kontrol veya İletişim Kablosunun (tekli, gruplanmış veya tava içi) yangına dayanıklılığını artırır:

IEC 60331-11 / 21 (1100 ° C) ‘ e göre 90 dakika

IEC 60331-11 / 21 (750 ° C) ‘ e göre 90 dakika

hidrokarbon-yanginlarina-dayanimŞüphesiz, bir işyerindeki en tehlikeli ve yüksek yanıcılıktaki malzemelerden biri, elektrik kablolarıdır (kılıflar). YG, OG veya AG elektrik kablolarında yangın, kablonun yüzeyi boyunca tesisin diğer alanlarına yayılacaktır; sadece yangını ve yıkımı yaymakla kalmaz, aynı zamanda yanan PVC kablosunun ürettiği hidroklorik gaz gibi öldürücü zehirli gazları da içerir. Bunu suyla birleştirdiğinizde Hidroklorik Asit’ e sahip olursunuz, bu da tüm elektronik cihazları etkileyecek şekilde bir tesise yayılacaktır.

Kablo kaplamalarının asıl işlevi, alevin yayılmasını önlemek ve kablo yangınları nedeniyle varlık kaybını durdurmaktır. Hiç şüphe yok ki, alev yayılmasını önleyen diğer kaplamalar yangınları durdurur, ancak kablo da yangında yok olur, bu nedenle yedek kablo ve elektrik kesintisi gerekir, bu günler değil haftalarca sürebilir.

Alev yayılmasını önleyen diğer kaplamalar yalnızca alev yayılmasını durdurmak için uygulanır (IEC 60332-3), kabloyu korumak için kullanılmazlar. CharCoat CC ise alev yayılmasını durdurur ve kablodan tasarruf sağlar. CharCoat CC yalnızca IEC 60332-3 ve FM3971’e göre değil, aynı zamanda IEC60331-11 ve IEC60331-21 (750⁰C ve 1100⁰C) için de test edilmiştir. Bu, varlığı korumada ve arıza süresi ile maliyeti en aza indirmede büyük bir fark yaratır.

Ne anlama geliyor?

CharCoat CC ile kaplanmış kablolar, Hidrokarbon bazlı bir yangında (1100 ° C) 90 dakikaya kadar devam eden bütünlüğe sahiptir. CharCoat CC, hidrokarbonların bulunduğu petrokimya tesislerinde, açık deniz platformlarında, gaz tesislerinde ve kimya tesislerinde uygulanabilir.

UV KABLO KORUMA

uv-kablo-koruma-2Elektrik kablolarını yangından korumak, CHARCOAT CC KABLO KAPLAMASI ile basitçe “Amaca Uygun” bir çözümdür. CharCoat Xtend ™, mevcut dış (ve iç) elektrik kablolarınızın ,hizmet ömrünü uzatmaya yönelik ,tescilli programımızdır.

CharCoat Xtend ™, bulunduğu ortamın kablo kılıfını olumsuz etkilediği elektrik kablolarında, CharCoat CC Kablo Kaplama sistemini kullanır. Tipik olarak, bu, UV’ ye (ultraviyole) uzun süre (ve bazen daha kısa sürelerde) maruz kalma, elektrik kablosu çukurlarından gelen çamura, tuzlu suya ve tuz sisine maruz kalma (açık deniz ve kara tesislerinde sürekli olarak bulunur) ve ozon bozulması yoluyla gerçekleşir.

Başlangıçta Kablo Sarma olarak bilinen CharCoat Xtend ™, CharCoat Teknolojisini ve Test Verilerini kullanarak, CharCoat CC’yi dış kablo yüzeyine uygularken mevcut elektrik kablolarınızın ömrünü 20 yıla kadar uzatır ve kablo kılıfını olumsuz etkileyen tüm zararlı ışınları ve çevresel yan ürünleri etkin bir şekilde engeller.

FM’in tuzlu suya maruz kalma testine ve “yeni” UV Direnç Testimiz dahil edildiğinde(ancak bunlarla sınırlı kalmamak üzere) ve bunlar benzersiz test verilerimizle birleştiğinde, şüphesiz ki  CharCoat Xtend ™ programının kullanılmasının, sadece mevcut  kablonuzu korumakla kalmadığı, tesisiniz için kablo değiştirme maliyetini büyük ölçüde azalttığı görülmektedir.

Ve bu, CharCoat Ürün Performans Garantimiz tarafından tamamen desteklenmektedir.

UV İNTÜMESAN KAPLAMALAR

Wikipedia tarafından tanımlandığı gibi; İntümesan madde, ısıya maruz kalmasının bir sonucu olarak şişen, dolayısıyla hacim olarak artan ve yoğunluğu azalan bir maddedir. Yangın durdurucular tipik olarak pasif yangından korununumda kullanılır ve belirlenen bir ülkenin ulusal bina kodları ve yasalarına uymak için kurulu konfigürasyonlarında listeleme, onay ve uygunluk gerektirir.

CharCoat CC ve CharCoat IS gibi CharCoat Pasif Yangın Korunum Kaplamalarının tümü, mümkün ola en güncel teknolojiyi kullanan ,intümesan bazlı kaplamalar/mastikler’ dir.

uv-intumesan-kaplamalarPeki ,CharCoat İntümesan kaplama nasıl çalışır? CharCoat İntümesan kaplama (ister çelik yangın korunumu ,ister elektrik kablosunun yangından korunması için olsun), su salınımı olsun veya olmasın, ısı ile üretilen kimyasal reaksiyonla çalışan, kalınlığının birkaç katına kadar şişen ve yüzeyde bir yalıtım tabakası oluşturan koruyucu bir intümesan boya veya kaplama tabakasıdır.

CharCoat Yangın Durdurucu Kaplama, ısıya maruz kaldığında , ateş altında % 800’e kadar hacim olarak artar ve yoğunlukça azalır.

CharCoat İntümesan  kaplamalar, Yapısal Çelik veya Elektrik kabloları için alev yayılmasına ve yangına karşı korunum için ideal çözümdür. Şişen kaplama genişledikçe, alt tabakayı belirli bir süre “yangından ve ısıdan” korur, varlığı yok olmaktan kurtarırken,tüm personelin bir yapıdan güvenli bir şekilde çıkmasına izin verir veya itfaiyeye olay yerini emniyete almak ve yangını söndürmek için yeterli zamanı tanır.

CharCoat İntümesan Kaplama ile varlığınızı korumak bir numaralı önceliğimizdir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular Sayfamıza hoş geldiniz. Tipik olarak müşterilerimize ve çözüm ortaklarımıza doğru CharCoat ürünü seçimi, onayı, uygulama teknikleri konusunda rehberlik etmek için bize sorulan soruları ve cevapları derliyoruz. Bu dinamik bir sayfadır ve sürekli eklemeler yapılacaktır, bu nedenle CharCoat bilginizi güncellemek için lütfen ara sıra tekrar kontrol edin.

CharCoat CC Kablo Kaplaması nedir?

CharCoat CC, Hidrokarbon ve Hidrokarbon olmayan ortamlarda (IEC60331-11 ve IEC60331-21 altında test edilmiştir) elektrik kablolarını 90 dakikaya kadar korumak için yangın (ve ısı) altında genleşen, esnek, yangına dayanıklı, lateks bazlı, şişen bir kaplamadır.

CharCoat CC FM Onaylı mı?

Evet, CharCoat CC, FM Global tarafından FM3971’e göre test edilmiş ve onaylanmıştır.

CharCoat CC için WFT ve DFT nedir?

Yaş Film Kalınlığı yaklaşık. 1,6 mm’ olup, minimum Kuru Film Kalınlığı ise 3 mm’dir.

CharCoat CC neden kullanılmalıdır?

Başlangıçta kablo kaplaması, Factory Mutual’ın (FM Global) FM3971 testine göre alevin kablo yüzeyinde yayılmasını durdurmak için tipik olarak uygulanmıştır. Onaylar ve kaplamalar teknik olarak ilerledikçe, CharCoat CC artık “Yangına Dayanıklı “kabloların (IEC 60331-11 kapsamında), sadece alev yayılmasını durdurmakla kalmıyor, aynı zamanda belirli bir süre çalışmaya devam ederken ,kabloları hasardan koruyor. CharCoat CC, fedakâr bir kaplamadır. Ateş altında kabloyu kurtarmak için kendisini feda eder.

CharCoat CC ,neden düşük yanıcılıkta veya yangına dayanıklı kabloda kullanılmalıdır?

Tesisler içindeki bazı kablolar ayrıca düşük yanıcılıkta veya yangına dayanıklı Kablodur. Kullanılan üretim teknolojisi nedeniyle, bu kablolar genellikle çok pahalıdır. Bu kablolar yangına dayanıklıdır ve belirlenen ve test edilen süre boyunca yangın altında çalışmaya devam edecek olsa da, kılıf, yalıtım veya çekirdekte oluşan hasar nedeniyle yangından sonra değiştirilmeleri gerekecektir. Yangın, kabloya pahalı bir değişim gerektirecek şekilde zarar verir.

Bu tür kabloların CharCoat CC ile kaplanmasında, tesis;

– Pahalı bir varlığı, yangın ve alev yayılmasına karşı korur,

– CharCoat CC, alev yayılmasını durdurur ve yangına karşı dayanıklı kablo için , kendini feda ederek ve kabloya koruma katar, böylece kablo değişimine gerek kalmaksızın ve kablo herhangi bir yangın sonrasında çalışmaya devam eder.

– Kablo değişimini için gerekli ve son derece maliyetli olan duruş süresinin azaltır.

CharCoat CC dış mekândaki kablolara uygulanabilir mi?

Evet, CharCoat CC sadece tuzlu suya daldırmayı test eden FM3971 onayını taşımakla kalmaz, CharCoat CC ayrıca dış mekanlar için% 100 UV Sertifikasyonunu da taşımaktadır.

Kablonun değerinin düşürülmesi gerekiyor mu?

Hayır, CharCoat CC uygulandıktan sonra kabloların (tekli, demet halinde veya tavada) değerinin düşürülmesine gerek yoktur. Bir kez uygulandığında, yüzey alanını genişleterek kabloya daha büyük bir ısı dağılımı alanı sağlar.

CharCoat CC elektrik kablolarını onarabilir mi?

Kabloyu onarmak için özel ekipmana ihtiyacınız yoktur. Daha önce tartıştığımız gibi, kabloyu 3M ürünüyle kolayca onarabilir ve ardından alevden, yangından ve hava koşullarından korumak için CharCoat CC ile kaplayabilirsiniz. Biz bu sistemi sizin için yerel olarak temin edebiliriz veya Çin pazarından da satın alabilirsiniz.

Atmanız gereken adımlar:

Scotch® Profesyonel Sınıf Astarsız Kauçuk Ek Bandı, 130C, siyah, 30 mil (0,76 mm), 1-1 / 2 inç x 30 ft (38 mm x 9,1 m) – 3M ID 7000006086

Scotch® Kablo Ceketi Onarım Bandı, 2234, siyah, 60 mil (1,5 mm), 2 inç x 6 ft (50 mm x 1,8 m) – 3M ID 7000006227

Tamir edilen alanı yalıtmak için CharCoat CC Kablo Kaplaması kullanabilirsiniz. Kabloda, 1,6 mm kuru film kalınlığına (3,0 mm ıslak) ihtiyacınız olacaktır.

Intümesan Kaplamaların nasıl performans gösterdiğiyle ilgili daha fazla bilgi isterseniz, lütfen istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Broşürü indirmek için aşağıdaki resme tıklayın.

Charcoat-CC-broshure