HAKKIMIZDA

Hakkimizda-Charcoat-TurkeyCharcoat Pasif Yangın Korunumu A.Ş.’nin kurucusu ve CEO’su Sean Ritchie, 1994 yılından beri varlıkları elektrik kablosu, yapısal, hidrokarbon ve jet yangınlarından koruyor.

Tasarımından bu yana geçen uzun yıllar içinde CharCoat, “Amaca Uygun” ürünlerin üretimi ve tedarikinde küresel bir kilometre taşı oldu ve müşterilerimize endüstriyel, petrol ve gaz ve ticari projelerde yaratıcı çözümler sunuyor.

Resmi olarak KBS Pasif Yangın olarak bilinen Charcoat Pasif Yangın Korunumu A.Ş. uzun yıllardır küresel pazara PFP (Pasif Yangın Durdurucu) ürünleri tedarik etmekte olup, teorik ürün yeteneklerine değil, müşteri ve saha gereksinimlerine göre pratik mühendislik çözümleri sunmaktadır.

Günümüzde mevcut olan çeşitli CharCoat ürünleri, uzun yıllar süren araştırmaların, kapsamlı testlerin ve çok sayıda pratik uygulamanın sonucudur.

Geliştirme geçmişimize; ilk olarak 1982’de tasarlanan (Sean Ritchie’nin geliştirdiği ve sahip olduğu marka) CharCoat CC, çeşitli iyileştirmelerden geçmiştir ve şu anda Hidrokarbon ve Hidrokarbon Olmayan Ortamlarda kablo üzerinde 90 dakikalık Yangın derecelendirmeleriyle piyasadaki en yüksek puan alan Kablo Kaplaması dır(IEC60331 -11 & 21 Intertek tarafından). CharCoat CC ayrıca alev sertifikası (ASTM, UL, FM, IEC), radyant ısı, UV sertifikası, kemirgen sertifikası ve nükleer uygulama yayılımına sahiptir.

Firestop ürünlerinin marka satın alımlarıyla birleştirilen ve UL-EU tarafından test edilen ve onaylanan CharCoat PFP (Pasif Yangın Korunumu) serisi, elektrik kabloları (Tava içinde ve tekli) ve Plastik / metal borular için eksiksiz bir sistemdir. Tüm CharCoat ürünleri ABD, İngiltere ve Güney Afrika’da fason olarak üretilmektedir.

CharCoat şimdi, Yalıtım Kaplamaları, Jet Yangını ve Yük Konveyör Bandı koruması sağlayan eksiksiz  bir kaplama bölümü açtı. Müşterilerimize en iyi teklifleri sunmak için diğer üreticilerle de ortak girişimlerde birlikte çalışıyoruz.

CharCoat ayrıca şu anda Tayland, Malezya, Filipinler, Hong Kong, Hindistan / Orta Doğu, Güney Afrika, Türkiye ve Trinidad’da bulunan ofislerinde ve British Columbia, Kanada’da bulunan genel merkezinde hizmet vermektedir.

Fason üretim, 27 yıllık tecrübemizin fabrika sahasında değil, bilfiil sahada olması nedeniyle seçilmiştir.

Hizmetlerimizi ve ürünlerimizi geliştirme arzumuz göz önüne alındığında, yeni ve son derece başarılı modelimiz, The CharCoat Alliance, Yangından Korunma Endüstrisinde bir kez daha devrim yaratacak ve bizi müşterilerimiz için tasarlanmış çözümlerin ön saflarına yerleştirecektir.